Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kolokacja

Centrum Kolokacji OneFone to idealne rozwiązanie dla firm, dla których szczególnie ważne jest niezawodne łącze do Internetu, które zbierają dane z różnych urządzeń peryferyjnych przez całą dobę, którym zależy, aby ich sprzęt teleinformatyczny był przechowywany w bezpiecznym miejscu i gwarantowanych warunkach środowiskowych. Z Centrum Kolokacji OneFone mogą skorzystać firmy ze wszystkich sektorów gospodarki, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Firmy coraz częściej stosują outsourcing niektórych gałęzi działalności firmy. Jedną z nich jest kolokacja. Centrum Kolokacji OneFone proponuje możliwość umieszczenia i dzierżawy  serwerów lub innych urządzeń telekomunikacyjnych w profesjonalnym centrum kolokacji. W ramach usługi udostępniamy miejsce na instalację szafy 42U (kolokacja szaf) lub udostępniamy miejsce w naszych szafach na umieszczenie pojedynczych serwerów 1U (kolokacja serwera) oraz powierzchnię na własną szafę rack oraz na serwery wolnostojące. Zapewniamy wszystkie niezbędne systemy Data Center gwarantujące niezawodne działanie urządzeń klienckich. Centrum Kolokacji OneFone działa w oparciu o redundantne źródła zasilania i instalacje klimatyzacyjne oraz system podtrzymania zasilania UPS.

Dostosowujemy rozwiązania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta, zgodnie z profilem działalności biznesowej Klienta i specyfiką środowiska teleinformatycznego.

W ramach naszej oferty każdy Klient otrzymuje:

 • Przestrzeń kolokacyjną.
 • Brak opłaty instalacyjnej.
 • Brak limitu transferu.
 • Dostęp do Data Center 24/7.
 • Rozliczanie opłat za rzeczywiste zużycie energii (liczniki).
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa infrastruktury.
 • Doradztwo w zakresie budowy systemów informatycznych.

Korzyści naszej oferty

Redukcja kosztów

Nie trzeba inwestować w zakup kilku niezależnych łącz do Internetu oraz w całą infrastrukturę związaną z zakupem i utrzymaniem sprzętu w odpowiedniej pod względem bezpieczeństwa, parametrów fizycznych i sieciowych lokalizacji oraz z koniecznością zatrudnienia pracowników. Atutem jest stała, miesięczna opłata za świadczone usługi zamiast własnych, kosztownych inwestycji.

Bezpieczeństwo

Najwyższe standardy bezpieczeństwa fizycznego i środowiskowego, zapewnienie optymalnych warunków dla serwera – czyli idealnych warunków środowiskowych takich jak temperatura pomieszczenia, wilgotność, zasilanie awaryjne wraz z generatorami prądotwórczymi oraz instalacje przeciwpożarowe, wysokiej klasy urządzenia transmisyjne zapewniające nieprzerwaną łączność.

Usługi dodatkowe

Szeroki zakres usług dodatkowych wliczonych w abonament miesięczny.

Wsparcie techniczne

Monitoring i serwis 24/7.

Wysoka dostępność

Szybkie i pewne łącze do internetu – łącze o wyższej przepustowości niż dostępne łącza dla zwykłych firm – symetryczne wraz z łączem zapasowym w wypadku awarii jednego z łącz, gwarancja jakości na poziomie SLA 99,99%.

Elastyczność

Dopasowanie usługi do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta, zgodnie z profilem działalności biznesowej i specyfiką środowiska teleinformatycznego.

Opcje dodatkowe

Administrowanie serwerami – jest to kompleksowa usługa polegająca na zleceniu Centrum Kolokacji OneFone całej obsługi serwerami. Zakres usług jest indywidualnie ustalany z Klientem i może dotyczyć współpracy stałej (administracja i nadzór nad serwerem) lub incydentalnej (instalacja, reinstalacja, aktualizacja, audyt).

Wirtualna kolokacja – to innowacyjne rozwiązanie Centrum Kolokacji OneFone. Usługa ta polega na udostępnieniu Klientowi rozwiązania elastycznego i skalowalnego, dającego wydajną infrastrukturę IT obejmującą serwery, pamięć operacyjną, sieć, aplikacje oraz przestrzeń dyskową, w ramach której bezpiecznie można przechowywać dane i pliki znajdujące się na twardym dysku. Użytkownik otrzymuje pełny dostęp, dzięki któremu kontroluje, skaluje i resetuje.

Zdalne ręce – całodobowe wykonywanie drobnych prac dodatkowych przez  serwisantów Centrum Kolokacji OneFone. Usługa przewiduje proste czynności manualne takie jak: restart urządzenia, włączenie/wyłączenie urządzenia, zmianę płyty w napędzie CD, odczyt kodu błędu, zmiana połączeń kablowych itp.

Backupy – w każdej firmie często pojawiają się awarie sprzętowe lub programowe, czasem problem wynika z czynnika ludzkiego, jak atak hakera. Najlepszym zabezpieczeniem przed utratą danych jest tworzenie kopii zapasowych czyli tzw. backupów. Centrum Kolokacji OneFone tworzy backupy na osobnym serwerze stworzonym do tego celu. Tworzone są regularnie w zależności do potrzeb Klienta, codziennie, co tydzień, co miesiąc.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest kolokacja?
Odp.

To udostępnianie fizycznej przestrzeni lub urządzeń technicznych w celu umieszczenia i podłączenia niezbędnego sprzętu operatora podłączającego swoją sieć do sieci innego operatoralub korzystającego z dostępu do lokalnej pętli abonenckiej, a mówiąc prościej to usługa, polegająca na przekazaniu zewnętrznej firmie serwerów lub innych urządzeń teleinformatycznych, do dedykowanych do tych celów pomieszczeń zwanych serwerowniami.

Kto może skorzystać z usługi kolokacji w Centrum Kolokacji OneFone?
Odp.

Firmy, dla których szczególnie ważne jest niezawodne łącze do Internetu, które zbierają dane z różnych urządzeń peryferyjnych przez całą dobę, którym zależy, aby ich sprzęt teleinformatyczny był przechowywany w bezpiecznym miejscu i gwarantowanych warunkach środowiskowych. Z Centrum Kolokacji OneFone mogą skorzystać firmy ze wszystkich sektorów gospodarki, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Czy Centrum Kolokacji OneFone gwarantuje wysoką niezawodność?
Odp.

Tak. Pamiętajmy, że ma rzeczy niepsujących się i awaria zawsze może się zdarzyć. Uszkodzeniu ulegają dyski twarde, routery, switche, czasem nie ma prądu, a innym razem światłowód zostanie przerwany. Dlatego tak ważną rzeczą jest zabezpieczanie się przed awarią. Centrum Kolokacji OneFone za pomocą tzw. macierzy dyskowej, chroni przed utratą danych w trakcie awarii dysku, macierz dyskowa zachowuje wszystkie dane nawet wtedy, gdy któryś dysk się zepsuje. Natomiast szybkie i pewne łącze do internetu, symetryczne wraz z łączem zapasowym zabezpiecza w wypadku awarii jednego z łącz. Centrum kolokacji OneFone jest na tyle pewne swoich zabezpieczeń, że udziela gwarancji na świadczone przez siebie usługi, tzw. SLA,  na poziomie 99,99 %, jest to poziom trudny do osiągnięcia w przypadku własnych serwerowni.

Czy serwer poza firmą to bezpieczne rozwiązanie?
Odp.

Tak, właścicielom firm wydaje się, że serwer poza siedzibą firmy to niebezpieczeństwo wycieku danych, które są kluczowe dla działania firmy, jednak nic bardziej mylnego. Serwer umieszczony jest w zabezpieczonej serwerowni, obsługiwany przez doświadczonych administratorów, z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa. Zawsze firma ma aktualną kopię zapasową swoich danych przechowywaną w sposób bezpieczny. Dzięki dzierżawie ryzyko techniczne i organizacyjne związane z eksploatacją serwera zostaje zabezpieczone, a czas przestoju w razie awarii jest zminimalizowany, co jest nieosiągalne w warunkach biurowych. Mało tego, dzięki zewnętrznemu przechowywaniu danych mamy pewność, że nie dostaną się one w niepowołane ręce nawet przy problemach kadrowych. W przypadku, gdy serwer jest w firmie istnieje ryzyko, że przy zwalnianiu pracownika może on fizycznie uszkodzić serwer lub wynieść dysk, a nawet cały serwer z firmy.

Usługa Centrum Kolokacji OneFone to wydatek czy oszczędność?
Odp.

Dzisiaj sprawny serwer jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania firmy. Na serwerach firmy przechowują są ważne pliki, dokumenty i dane, na serwerach stoją strony internetowe firm, w tym także sklepy online i formularze kontaktowe. Serwery obsługują również pocztę elektroniczną, która poza telefonem jest podstawową formą kontaktu z klientami. Zagwarantowanie ciągłości działania serwerów jest więc krytyczne dla funkcjonowania firmy. Wystarczy prosta awaria prądu w firmie, by serwer nie działał. Centrum Kolokacji OneFone ma podtrzymanie oraz zapasowe źródła zasilania. Firmy, które pobierają duże pliki i potrzebują przede wszystkim dużego łącza od siebie współpracując z Centrum Kolokacji OneFone mają zdecydowanie niższe ceny za łącze, dodatkowo łącza do serwerowni są dublowane, by w razie awarii jednego łącza obciążenie przejęło łącze zapasowe. Tak więc dzięki Centrum Kolokacji OneFone firma nie musi płacić za łącza o wysokiej przepustowości, nie musi przystosowywać osobnego pomieszczenia pod serwerownię, nie musi obawiać się awarii zasilania.

Czy warto skorzystać z usługi kolokacji w Centrum Kolokacji OneFone?
Odp.

Tak, ponieważ koszty infrastruktury zapewniające warunki takie jak w Centrum Kolokacji OneFone są bardzo wysokie. W firmie należałoby stworzyć specjalnie przygotowane pomieszczenie. Składają się na nie głównie następujące elementy:

 • osobne pomieszczenie, ponieważ serwery są bardzo głośne, z dostępem do pomieszczenia, gdyż serwery potrafią uszkodzić się o dowolnej porze, natomiast w godzinach poza szczytem i w nocy, serwery są najmniej obciążone i można na nich wykonywać prace konserwacyjne;
 •  utrzymana na stałym poziomie temperatura poprzez system klimatyzacji, w przypadku uszkodzenia klimatyzacji w krótkim czasie może dojść do przegrzania;
 • kilka redundantnych, symetrycznych łączy do Internetu;
 • systemem przeciwpożarowy;
 • zdublowany system awaryjnego zasilania w postaci UPSów i agregatów prądotwórczych dla zapewnienia ciągłości działania;
 • zatrudnienie administratora.

Umieszczenie serwerów w Centrum Kolokacji OneFone pozwala zminimalizować takie koszty, a co miesięczny abonament pozwala na ich lepszą optymalizację. jednoczesny dobór usług dodatkowych pozwala obniżyć koszty związane z obsługą urządzeń telekomunikacyjnych.

Copyright 2024 by OneFone S.A.
All rights reserved.
Design: cary.pl / Code: getron.pl